רמת גן דיגיטל

רמת גן דיגיטל

סדנאות לעובדים – גיבוש ומצוינות

סדנאות המיועדות לעובדים מספקות לעסקים שורה ארוכה של יתרונות. מאחר וניתן להתאים את הסדנאות הללו לצרכים השונים של כל עסק, ניתן לפתח בצורה מדויקת את כישוריהם של העובדים ולהביא למצוינות. עולם העסקים הוא עולם מהיר המתפתח ללא הרף, לכן חשוב להשקיע בהון האנושי האחראי להצלחה. במאמר זה נבין מהן הסדנאות המיועדות לעובדים, מדוע הן חשובות עבור עסקים וכיצד לבחור את הסדנה הנכונה.

מהן סדנאות לעובדים?

התכנים של סדנאות לעובדים יכולים לעבור התאמה עבור צורכי העסק והעובדים עצמם. יחד עם זאת, המטרה בשורה התחתונה היא ברורה, להעשיר את ארגז הכלים המקצועי של הצוות ולפתח גם את יכולותיהם הבין-אישיות.

חשוב להבין כי לכל תחום ארגוני ישנן דרישות מעט אחרות. עובדים אשר נפגשים בכל יום ביומו עם לקוחות, יזדקקו לפיתוח אישי מעט שונה מזה של עובדי ביטחון לדוגמה. אחד מהכלים המביאים לפיתוח האישי המשמעותי ביותר, הוא הבנה של שפת הגוף האנושית וכיצד ניתן לרתום את ההבנה לשיפור היכולות המקצועיות.

סדנאות אלה יכולות להיות גם סדנאות גיבוש לעובדים, שמטרתן ללמד את העובדים לא רק כיצד לעבוד אל מול לקוחות, אלא גם כיצד יש לעבוד יחד אל עבר מטרה משותפת. אווירה ארגונית נעימה וחיובית, יכולה לחולל שינוי משמעותי לטובה על התפוקה של כל עובד.

מדוע סדנאות אלה חשובות כל כך עבור עסקים?

אם אתם מתלבטים האם סדנאות עבור עובדים מתאימות לעסק שלכם, חשוב שתבינו גם ההון האנושי של העסק משפיע על הצלחתו. בסופו של דבר, הכוח המניע של כל ארגון הוא האנשים אשר עובדים בו. כאשר הכוח האנושי פועל מתוך מסירות וראיית עולם חיובית, יש חתירה אפקטיבית יותר אל עבר מצוינות. כאשר עסק משקיע בעובדיו, הם יכולים להרגיש שהמקום שבו הם פועלים מדי יום נותן להם מקום לפרוח ולצמוח, כך שהם בתורם ירצו לתרום יותר לעסק.

כמו כן, פיתוח מיומנויות של עובדים מתוך הארגון הוא יעיל הרבה יותר מאשר מיון של עובדים פוטנציאליים חדשים והטמעתם בתוך העסק. הכשרה וגיבוש של הצוות הקיים הוא חלק בלתי נפרד מיצירה של תקשורת מיטיבה, שתוביל לביצועים גבוהים ואווירה כללית טובה יותר.

כיצד לבחור סדנה לעובדים?

כפי שציינו קודם לכן, את הסדנה ניתן להתאים באופן מדויק ביותר לצרכים של הארגון. יחד עם זאת, כדי לבצע את בחירת הסדנה הטובה ביותר, חשוב לתקשר באופן ברור איזו מטרה תרצו להשיג באמצעות החוויה ובאיזה תחום הארגון שלכם עוסק. כמו כן, חשוב שתקפידו להגדיר מהו הזמן שאותו תרצו להקדיש לסדנה. משך החוויה, כמו גם האופן שבה היא תתבצע, ניתן להתאמה גם כן.

לבסוף, בבחירה הסדנה יש להקפיד לקבוע מראש את כמות המשתתפים. כדי להבטיח חוויה אפקטיבית, שבה כל עובד זוכה לביטוי אישי ולהעצמה, חשוב להתאים את הסדנה לכמות המשתתפים.

על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.

תפריט נגישות

Scroll to Top
פורטל העסקים של רמת גן